Pięćdziesiąt Bransoletek Życia Comarch trafi do Rejonowej Inspekcji Zdrowia w Sofii. Instytucja przekaże urządzenia osobom przebywającym na kwarantannie domowej w związku z ryzykiem zakażenia SARS-CoV-2. Comarch zapewni również dostęp do platformy telemedycznej e-Care oraz wsparcie techniczne urzędnikom sofijskiego sanepidu.
Projekt jest realizowany we współpracy z bułgarską firmą Inter Business’91 Ltd., która specjalizuje się w świadczeniu usług telemedycznych na tamtejszym rynku. Pilotaż tego projektu potrwa trzy miesiące.
Bransoletka Życia Comarch
Bransoletka Życia Comarch wyposażona jest w przycisk SOS, stale monitoruje stan zdrowia użytkowników oraz posiada moduł GPS, co pozwala zlokalizować podopiecznego. Ta właśnie funkcjonalność będzie wykorzystywana przez Rejonową Inspekcję Zdrowia w Sofii, zapewniając informację, czy osoba poddana kwarantannie jest w domu.
- W tak trudnym czasie pandemii, telemedycyna stanowi już nie tylko alternatywę, ale także w wielu przypadkach główny sposób świadczenia opieki medycznej. Warto więc implementować rozwiązania, które pozwolą wykonywać te świadczenia zdalnie, ale także dadzą możliwość monitorowania osób objętych kwarantanną w trakcie pandemii koronawirusa (COVID-19). Przykładem jest dedykowany Strażnik kwarantanny od Comarch – mówi Krzysztof Białek, menedżer ds. rozwoju biznesu IoT w Comarch.
Dzięki wykorzystaniu karty SIM, urządzenie umożliwia także nawiązywanie połączeń głosowych, co pozwala osobie noszącej bransoletkę nawiązać szybki kontakt z pracownikami służb, którzy na podstawie przekazanych informacji będą mogli udzielić zdalnej pomocy lub wezwać lokalne służby ratunkowe. Możliwość wykonywania połączeń głosowych zmniejsza również częstotliwość odwiedzin przez służby w celu sprawdzenia, czy osoby poddane kwarantannie są w domach i czy stosują się do zaleceń służb. To z kolei redukuje ryzyko zarażenia funkcjonariuszy w wyniku ich bezpośredniego kontaktu z tymi osobami. Dodatkowo monitorowanie osób poddanych kwarantannie przy użyciu Opaski Życia oznacza mniejsze koszty operacyjne dla służb w porównaniu z codzienną fizyczną kontrolą w miejscu przebywania osób skierowanych na kwarantannę.
Na zdjęciu od lewej: prof. dr Krasimir Gigov, generalny dyrektor BCK, Hristo Grigorov, przewodniczący BCK, Maciej Szymański, ambasador RP w Sofii, Ludmila Zafirowa, prezes IB 91 Ltd, dr Danczo Panczev, dyrektor Regionalnej Inspekcji Zdrowia miasta Sofia.
Bransoletki Życia trafią do podopiecznych sanepidu w najbliższych dniach. 22 kwietnia tego roku firma Inter Business’91 Ltd. przekazała urządzenia bułgarskiemu Czerwonemu Krzyżowi. Oba podmioty będą odpowiedzialne za nadzór realizacji i przebiegu projektu. Następnie organizacja humanitarna udostępni sprzęt Rejonowej Inspekcji Zdrowia w Sofii.
W spotkaniu przekazania bransoletek udział wziął Pan Maciej Szymański, Ambasador Rzeczypospolitej w Republice Bułgarii.

Skontaktuj się z ekspertem Comarch


Określ swoje potrzeby biznesowe. My zaoferujemy Ci opiekę informatyczną i dedykowane rozwiązanie.Przejdź do formularza