Comarch Manhole Monitoring

Comarch Manhole Monitoring to rozwiązanie IoT służące do automatycznego monitorowania otwarć i zamknięć wszystkich włazów i drzwi takich jak: studnie kanalizacyjne, skrzynki elektryczne, terminale czy drzwi. Może być stosowany także w trudno dostępnych miejscach, gdzie nie ma zasilania lub gdzie tradycyjny sygnał GSM nie dociera. Dzięki połączeniu pracy czujników, innowacyjnej technologii Narrowband IoT (lub LoRaWAN) i możliwości przetwarzania w chmurze, dane można gromadzić, analizować, a następnie monetyzować.

Korzyści z rozwiązania

Jak to działa?

System składa się z urządzenia zasilanego bateryjnie, montowanego w studzience bądź innym miejscu, które można otworzyć lub zamknąć. Dzięki temu każde otwarcie i zamknięcie jest rejestrowane przez czujniki w nim umieszczone. Te za pośrednictwem ustandaryzowanych protokołów komunikacyjnych (NB-IoT lub LoRaWAN) wysyłają sygnał zdarzenia do Platformy IoT (Comarch IoT Platform lub innej). Następnie dane są odbierane, przetwarzane i analizowane. Na tej podstawie Platforma może wysyłać do klienta alerty i generować odpowiednie raporty. Comarch Manhole Monitoring można również zintegrować z innymi systemami Comarch lub zewnętrznymi systemami informatycznymi (takimi jak Comarch FSM, który służy do zarządzania działaniami pracowników terenowych).

 

Maksymalizuj efekty biznesowe dzięki Comarch Smart Metering

System może być wykorzystywany w kilku modelach biznesowych, jako niezależne rozwiązanie oraz jako część Comarch Smart Metering (jest to rozwiązanie IoT do zdalnego odczytu danych z liczników zużycia). Comarch Manhole Monitoring to w pełni elastyczny system, który można również rozszerzyć o inne czujniki lub moduły IoT.

  

Dowiedz się więcej

Elementy rozwiązania

GATEWAY

moduł Comarch Manhole Monitoring

TECHNOLOGIA

Narrowband IoT (NB-IoT) – LoRaWAN

PLATFORMA IoT

lub systemy zewnętrzne

Kompleksowe rozwiązanie

Comarch Manhole Monitoring to kompleksowe rozwiązanie, w całości zaprojektowane i przygotowane w Polsce, od procesu badawczo-rozwojowego, poprzez prototypowanie i produkcję sprzętu, po rozwój oprogramowania i integrację z systemami klienta. Model ten pozwala zachować najwyższe standardy jakości i niezawodności.

Skontaktuj się z ekspertem Comarch IoT Ecosystem

Zachęcamy do kontaktu w celu szczegółowego omówienia interesujących Państwa produktów i usług z zakresu IoT.

Materiały video

    Chcesz wiedzieć więcej? Pobierz materiały!

      Zobacz wszystkie materiały