Polska Chmura dla firm

Miej kontrolę nad firmą z każdego miejsca, urządzenia i o każdej porze. 

Korzystaj z systemów do zarządzania przedsiębiorstwem bez konieczności zakupu sprzętu, bez instalacji dodatkowych aplikacji i bez długotrwałego wdrożenia. Obniżaj koszty, w tym koszty energii elektrycznej. Pracuj na oprogramowaniu zawsze zgodnym z nowymi przepisami.

Dajemy możliwość pracy w Chmurze Comarch we wszystkich systemach Comarch ERP.

Poznaj modele usług w chmurze

14 usług w chmurze 

Zamawiaj i zarządzaj usługami w Chmurze Comarch

Przejdź do Comarch Cloud Portal - loguj się do swoich usług wprost z chmury – za pomocą jednego konta o każdej porze.

Zarządzaj dostępem do zakupionych usług, konfiguruj i kupuj nowe usługi oraz zarządzaj swoim kontem w chmurze.

Przejdź do Comarch Cloud Portal

Chmura Comarch

Comarch – jako jedna z pierwszych firm informatycznych w Polsce – wprowadził usługi w modelu cloud i dziś jest ich największym dostawcą. Oferujemy inteligentne rozwiązania chmurowe dla małych, średnich i dużych organizacji z różnych branż, a także dla instytucji publicznych i służby zdrowia w formie chmury publicznej jak i chmury prywatnej. Obecnie, po 20 latach konsekwentnego rozwoju biznesu cloud computing, z chmury Comarch korzysta ponad 34 tys. firm.

Więcej o chmurze publicznej, prywatnej i modelach SaaS, PaaS oraz IaaS

W 2020 roku w raporcie Computerworld TOP 200 Comarch zajął pierwsze miejsce w kategoriach: dostawcy rozwiązań i usług IT dla sektora telekomunikacyjnego oraz dostawcy usług w modelu cloud. Redakcja magazynu Computerworld bada kondycję polskiej branży ICT i na podstawie analiz oraz ankiet nadesłanych przez firmy IT przygotowuje raport.

Również w tym roku Comarch po raz drugi z rzędu zwyciężył w kategorii „Usługi w chmurze”  w badaniu „Marka Godna Zaufania 2020” przeprowadzanym wśród polskich przedsiębiorców. Ankietowani spontanicznie odpowiadali, jakiej marce w danej kategorii ufają najbardziej. Jako najpopularniejszego dostawcę usług w modelu chmurowym wskazali Comarch.

Comarch Data Center

Prowadząc nasze działania w miastach takich jak Kraków, Lille, Toronto, Montreal, Chicago, Drezno, Moskwa, Dubaj i Kuala Lumpur, stworzyliśmy globalną sieć centrów danych zgodnych z wiodącymi standardami w branży, aby zagwarantować najwyższy poziom bezpieczeństwa i wydajności. Zabezpieczenia oferowane przez dostawców usług chmurowych, takich jak Comarch, są bezpieczniejsze niż te, które we własnym zakresie jest w stanie zapewnić sobie firma.

Bezpieczeństwo gwarantują mechanizmy zaprojektowane przez najlepszych specjalistów.  Nasze centra przetwarzania danych są regularnie kontrolowane przez naszych inżynierów i niezależnych specjalistów pod kątem bezpieczeństwa, prywatności, zgodności z obowiązującym prawem (w tym RODO) i posiadania niezbędnych certyfikatów (ITILv3; PCI DSS, ISAE 3402 typu I i II oraz wymagania Tier 3 i Tier 4).

Postępujemy zgodnie z poniższymi standardami:
 • PN-EN ISO 9001:2015-10 Systemy zarządzania jakością,
 • PN-EN ISO 14001:2015-09 Systemy zarządzania środowiskowego,
 • PN-EN ISO 50001:2018-09 Systemy zarządzania energią,
 • PN-N 18001:2004 Systemy zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy,
 • PN-EN ISO/IEC 27001:2017-06 System zarządzania bezpieczeństwem informacji,
 • Wewnętrzny System Kontroli zgodny z wymaganiami zawartymi w art. 11 ust. 2, Ustawy z dnia 29.11.2000 r. o obrocie z zagranicą towarami, technologiami i usługami o znaczeniu strategicznym dla bezpieczeństwa państwa, a także dla utrzymania międzynarodowego pokoju i bezpieczeństwa (z późniejszymi zmianami).

Świadczymy usługi w oparciu o najnowsze standardy i zabezpieczenia, zaawansowaną architekturę sprzętową. Architektura ta zabezpieczona jest przed brakiem zasilania, posiada zaawansowane systemy monitoringu, kontroli dostępu, sygnalizacje włamania i napadu. Ponadto zapewniamy wysoko wykwalifikowanych specjalistów, którzy pomogą zwiększyć wydajność operacyjną systemów i aplikacji.

100% polska chmura

 • Comarch to polska firma
 • Support w języku polskim
 • Serwery zlokalizowane w Polsce
 • Dane przechowywane i przetwarzane zgodnie z polskimi normami i przepisami
 • Systemy rozwijane i zarządzane przez polskich specjalistów

Modele usług w Chmurze Comarch - który wybrać?

Na wybór rozwiązania ma wpływ wielkość firmy, potrzeby biznesowe i oczekiwania przedsiębiorstwa. W ramach Polskiej Chmury Comarch oferujemy trzy modele wykorzystania Comarch ERP:

Chmura Standard - opcja All Inclusive

Najprostszy, najtańszy i najczęściej spotykany dostęp do chmury skrojony na miarę mikro, małych i średnich firm.

W tym wariancie oferujemy dostęp do wszystkich funkcjonalności dostępnych w aplikacji działających bezpośrednio na serwerze Comarch. Praca w Chmurze Standard to gwarantowany dostęp do najnowszej wersji oprogramowania, dzięki czemu  system jest zawsze zgodny z aktualnymi przepisami prawa.

Chmura Standard pozwala w pełni skoncentrować się na aspekcie biznesowym, ograniczając do minimum konieczność udziału zespołu IT.

Idealny dla firm, które:

 • od oprogramowania oczekują obsługi typowych procesów dla firm handlowych, produkcyjnych i usługowych, czy dla biur rachunkowych,
 • nie chcą angażować się w budowę wysublimowanych, indywidualnych, nierzadko kosztownych funkcjonalności,
 • nie posiadają wystarczającej ilości czasu na zarządzanie środowiskiem sprzętowo-programowym.

Z naszego doświadczenia wynika, że Chmura Standard sprawdzi się u około 90% przedsiębiorstw. Obecnie już kilkanaście tysięcy naszych klientów pracuje na systemach Comarch ERP właśnie w tym modelu.

Główne zalety Chmury Standard:
 • odpowiedzialność za całość utrzymania i zarządzania aplikacjami leży po stronie Comarch,
 • niskie koszty pozyskania, wdrożenia, instalacji i utrzymania aplikacji, przewidywalna w czasie wysokość opłat,
 • wydajność środowiska gwarantowana przez Comarch.

Chmura Enterprise - elastyczne rozwiązanie dla wymagających

Chmura Enterprise to model pracy, w którym oferujemy gotowe (lub prawie gotowe), wydzielone specjalnie dla klienta, wirtualne środowisko sprzętowe wraz z oprogramowaniem Comarch ERP oraz innymi rozwiązaniami informatycznymi niezbędnymi do jego obsługi. Taki sposób działania gwarantuje dostęp do wszystkich funkcjonalności dostępnych w Comarch ERP z możliwością ich konfiguracji.

Na ten model w większości przypadków decydują się średnie i duże firmy, które często potrzebują integracji z zewnętrznymi rozwiązaniami, a także oczekują wysoce spersonalizowanej infrastruktury IT. Chmura Enterprise pozwala na uruchomienie własnych, specyficznych dla danej firmy, branżowych funkcjonalności do systemu oraz instalację dodatkowych aplikacji.

Wybierając chmurę Comarch Enterprise otrzymuje się gwarancję dostępu do najnowszej wersji oprogramowania Comarch ERP, natomiast to klient podejmuje decyzję o tym, kiedy podnieść system do wyższej wersji. Wynika to z faktu, iż stworzone przez klientów własne rozwiązania wymagają sprawdzenia, bądź aktualizacji przez ich informatyków.

Ten model pracy sprawdzi się w przypadku tych firm, które potrzebują systemu ERP bogatego w standardzie, a jednocześnie w pełni otwartego na konfigurację oraz tworzenie własnych, dedykowanych rozwiązań.

Główne zalety Chmury Enterprise:

 • gwarancja dostępności do środowiska sprzętowego oraz aktualnych wersji oprogramowania,
 • swoboda w zarządzaniu aktualizacjami, konfiguracją oraz budową własnych rozwiązań,
 • przewidywalna w czasie wysokość opłat,
 • możliwość szybkiej rozbudowy środowiska.

Comarch Hosting - Pracuj na posiadanych licencjach z Chmury

Sposób pracy w chmurze, jakim jest Comarch Hosting to rozwiązanie, które pozwala na umieszczenie na serwerach Comarch zarówno zakupionych licencji Comarch ERP, jak i oprogramowania firm trzecich – do klienta należy decyzja, jakie systemy będą hostowane.

W ramach środowiska dostępne są również niezbędne licencje firm trzecich (systemy operacyjne, oprogramowanie bazodanowe). 

Na pracę z wykorzystaniem Hostingu decydują się te przedsiębiorstwa, które dotychczas korzystały z oprogramowania Comarch ERP na własnych serwerach, bądź posiadają wiele zewnętrznych (własnych, lub dostarczanych przez inne firmy informatyczne) aplikacji, z których chciałyby korzystać w środowisku chmurowym.

Główne zalety Comarch Hosting:
 • oszczędności dzięki ograniczeniu nakładów na uruchomienie własnej infrastruktury IT,
 • możliwość dowolnego wykorzystania udostępnianych zasobów, 
 • przewidywalna w czasie wysokość opłat,
 • wysoka skalowalność w zależności od potrzeb,
 • jedno źródło kontaktu.

Na który rodzaj chmury się zdecydować?

Który z tych modeli jest lepszy? Który wybrać? Oczywiście wszystko zależy od tego, jakie są oczekiwania i potrzeby biznesowe. Czynnikiem, który odróżnia od siebie wymienione modele to obszar zobowiązań spoczywających na barkach inżynierów Comarch Data Center.

Natomiast najważniejszą informacją dla klientów jest fakt, że każdy z modeli daje szansę na wyeliminowanie bardzo kosztowych inwestycji w zaplecze sprzętu informatycznego.

Porównaj dostępne modele Chmury Comarch. Zobacz zestawienie, które prezentuje wszystkie różnice i wybierz model odpowiedni dla siebie. 

Co się bardziej opłaca – ERP w chmurze, czy w formie lokalnej instalacji?

Koszty to bardzo istotny czynnik wyboru oprogramowania dla przedsiębiorstwa. Różnicują się one również w zależności od modelu, w jakim oprogramowanie się zakupi lub wynajmie.

Wybierając co jest bardziej opłacalne – chmura czy wersja stacjonarna, należy wziąć pod uwagę szereg czynników. Często przedsiębiorcy porównując model on-premise (stacjonarny) i chmurę, dla tego pierwszego biorą pod uwagę wyłącznie kwoty, które muszą zapłacić producentowi oprogramowania i dostawcy sprzętu. Nie kalkulują pozostałych kosztów, z którymi wiąże się inwestycja w wersję stacjonarną.

Zobacz jakie elementy infrastruktury i rodzaje kosztów należy wziąć pod uwagę planując inwestycję w system informatyczny dla firmy i porównaj wersję stacjonarną z różnymi modelami chmury.

Wybór chmury wiąże się z wieloma korzyściami:

 • Chmura to mobilność i możliwość pracy zdalnej. Wybierając chmurę zyskujesz nieprzerwany dostęp do danych, na dowolnym urządzeniu, kiedy i gdzie chcesz.
 • Chmura eliminuje wydatki inwestycyjne związane z zakupem infrastruktury serwerowej, licencji oraz wstępnej konfiguracji sprzętu.
 • W modelu chmurowym obowiązki takie jak utrzymanie środowiska IT, zarządzanie nim i spełnianie wymogów bezpieczeństwa leżą po stronie dostawcy. Nie musisz zatrudniać trudnodostępnych i drogich specjalistów IT.
 • Rezygnacja z własnych, lokalnych serwerów i centrów danych to również oszczędności na utrzymaniu i konserwacji sprzętu, wynajmie miejsca, kosztach prądu, klimatyzacji, monitoringu i backupu. Za te elementy odpowiada również dostawca chmury.
 • Posiadając instalację stacjonarną firma sama musi skalować koszty wprost proporcjonalnie do rozwoju firmy.
 • Zawsze pracujesz na najnowszej wersji oprogramowania. 
 • Rozwiązania chmurowe charakteryzują się abonamentem płatnym jedynie w okresie wykorzystywania oprogramowania. Abonament za chmurę łatwo obliczyć lub zaplanować wydatki z dużym wyprzedzeniem w zależności od wielkości firmy.
 • Chmura to elastyczność – w szybki i łatwy sposób możesz zwiększać lub zmniejszać ilość licencji w zależności od aktualnej ilości użytkowników oprogramowania w firmie.
 • Zaawansowane centra danych i specjaliści w obszarze rozwiązań chmurowych zapewniają znacznie większy poziom bezpieczeństwa danych niż lokalne serwerownie.

Korzyści takie jak oszczędność czasu, elastyczność, bezpieczeństwo i spokój są bezcenne. Coraz więcej firm decyduje się na rozwiązania chmurowe, które sprawdzają się zarówno w przypadku wielkich korporacji, jak i małych firm. Przejście do chmury po prostu się opłaca.

Poznaj naszych klientów

Oprogramowanie chmurowe od Comarch ERP wspomaga codzienne procesy biznesowe wielu naszych klientów w tym:

 • Tpay
  Tpay
  Operator płatności z ponad 10-letnim doświadczeniem, oferujący szeroki wachlarz metod płatności i intuicyjny panel transakcyjny.
 • BP Polska
  BP Polska
  Firma BP Polska wykorzystuje Comarch IBARD do bezpiecznej wymiany danych między stacjami paliw na terenie całego kraju.
 • Inpost
  Inpost
  Comarch ERP w chmurze wspiera niektóre procesy lidera usług pocztowych.
 • OSHEE
  OSHEE
  Największy w Polsce producent izotoników używa Comarch IBARD do codziennego tworzenia kopii zapasowych najważniejszych danych.
 • Kserkop
  Kserkop
  Wiodący dystrybutor urządzeń i rozwiązań w branży automatyki biurowej, poligrafii oraz zarządzania dokumentami wybrał system Comarch ERP XL online.
 • ZUT Borniak
  ZUT Borniak
  Polski producent wysokiej jakości urządzeń wędzarniczych, który jest liderem sprzedaży i dystrybucji.
 • Wydawnictwo Replika
  Wydawnictwo Replika
  Wydawnictwo zautomatyzowało proces ewidencji czasu pracy oraz zyskało większą kontrolę nad godzinami pracy pracowników dzięki Comarch TNA.
 • Szwagropol
  Szwagropol
  Bezpieczeństwo danych gwarantują rozwiązanie do backupu, przechowywania i udostępniania danych Comarch IBARD.
 • POLWELL
  POLWELL
  Polwell to nowoczesna firma specjalizująca się w sprzedaży i dystrybucji artykułów fryzjerskich, posiadająca własne hurtownie fryzjerskie.
 • TVIP
  TVIP
  Firma produkująca wideo w eksperckich formatach wykorzystuje system Comarch ERP XT do usprawnienia procesów w swojej firmie.
 • INFORMAX
  INFORMAX
  Biuro rachunkowe świadczące usługi w zakresie kompleksowej obsługi księgowej przy wykorzystaniu Comarch ERP Optima w wersji chmurowej.
 • Kreisel
  Kreisel
  Chmurowy Comarch e-Sale pomaga w sprzedaży internetowej u znanego producenta materiałów budowlanych
 • SOLSKI
  SOLSKI
  Solski Communications oferuje swoim klientom szeroką gamę tradycyjnych i nietradycyjnych usług komunikacyjnych.
 • ZEGAROWNIA
  ZEGAROWNIA
  Comarch ERP Optima pozwala firmie pracować przez Internet, nie inwestując w serwery i rozbudowę sieci informatycznej, oraz utrzymywanie informatyka.
 • Meritiros
  Meritiros
  Specjalizują się w usługach z zakresu prowadzenia księgowości i rozliczania płac na potrzeby małych i średnich przedsiębiorstw.
 • A.M. Jesiołowscy
  A.M. Jesiołowscy
  A.M. Jesiołowscy – Finanse to uznana marka w zakresie usług z obszaru audytu, księgowości, doradztwa gospodarczego i podatkowego.
 • Ocean World Lines
  Ocean World Lines
  OWL zajmuje się dostarczaniem specjalistycznej wiedzy logistycznej i wyjątkowej obsługi klienta w celu poprawy wydajności globalnego łańcucha dostaw.
 • Cyfrowe.pl
  Cyfrowe.pl
  Cyfrowe.pl należy do ścisłej czołówki sklepów branży foto-video w Polsce. Działają od 2003 roku.
 • MOCH
  MOCH
  Kancelaria Podatkowa której specjalnością jest kompleksowa obsługa małych i średnich podmiotów gospodarczych - o różnych profilach działalności.

14 rozwiązań w chmurze dla Twojej firmy

Systemy ERP/FK

Kontroluj wszystkie obszary funkcjonowania Twojej firmy dzięki systemom ERP w chmurze – od księgowości i finansów, kadr i płac poprzez obieg dokumentów, produkcję czy CRM aż po handel i dystrybucję. Mamy rozwiązania dla handlu, usług i produkcji - dla firmy każdej wielkości i z każdej branży.

e-Sklep

Comarch e-Sklep to aplikacja, za pomocą której możesz skonfigurować swój sklep internetowy. Złożone zamówienia, w toku synchronizacji, przekazywane są do systemu ERP, w którym dalej są obsługiwane. Z kolei Comarch B2B to platforma internetowa umożliwiająca zdalną obsługę sieci sprzedaży w modelu Business-to-Business.

PPK

Aplikacja Comarch PPK przeznaczona jest do obsługi Pracowniczych Planów Kapitałowych w firmie. Jest ściśle zintegrowana z modułami kadrowo - płacowymi Comarch ERP, ale również współpracuje z systemami kadrowo-płacowymi innych producentów. Może także działać samodzielnie.

HR

Kompleksowo zarządzaj pracownikami bez wychodzenia z domu. Program Comarch HRM umożliwia nie tylko skuteczne zarządzanie czasem pracy, kwalifikacjami, urlopami, nieobecnościami i delegacjami pracowników, ale daje też możliwość stałego kontaktu z nimi poprzez intranet. Jest w pełni zintegrowana z modułami kadrowo-płacowymi wszystkich systemów Comarch ERP.

Obieg dokumentów

Elektroniczny obieg faktur, umów,  zgłoszeń, wniosków pracowników – modeluj i automatyzuj procesy zarządzania dokumentami oraz work flow (obieg spraw) w Twojej firmie dzięki Comarch DMS.

OCR

Dzięki Comarch OCR błyskawicznie wprowadzisz do systemu księgowego każdą papierową fakturę – potrzebny Ci będzie tylko skaner, aparat fotograficzny i połączenie z Internetem. Zaoszczędzisz czas, który poświęcasz na ich ręczne wprowadzanie, a w przyszłości błyskawicznie wyszukasz potrzebne dokumenty.

Backup & Sync

Comarch IBARD to usługa umożliwiająca backup plików i folderów, udostępnianie oraz bezpieczne przechowywanie danych w Chmurze Comarch. Rozwiązanie to przeznaczone jest zarówno dla małych i dużych firm, jak i dostawców usług takich jak firmy telekomunikacyjne.

ESEF

Aplikacja Comarch ESEF to narzędzie do generowania rocznych raportów finansowych zgodnych z najnowszymi wymogami. Raportowanie w formacie XBRL już od przyszłego roku będzie wymagane od firm notowanych na publicznych giełdach w Unii Europejskiej (w tym GPW).

Business Intelligence

Zrozum dane Twojego biznesu i podejmuj decyzje - Comarch BI Point to gotowe raporty i analizy BI dostępne w Chmurze Comarch. Program umożliwia tworzenie zaawansowanych wizualizacji i interaktywnych dashboardów.

Praca mobilna

Kontroluj pracowników mobilnych Twojej firmy – przedstawicieli handlowych, serwisantów. Dzięki technologii chmurowej możesz definiować dla nich trasy przejazdu oraz konfigurować zlecenia, a później na bieżąco śledzić efekty ich prac.

e-Sprawozdania

Dzięki aplikacji Comarch e-Sprawozdania sprawnie sporządzisz i przygotujesz do wysyłki do KRS sprawozdanie finansowe w wymaganym przez Ministerstwo Finansów formacie XML.

POS i Omnichannel

Wygrywaj walkę o klienta i zwiększaj zyski dzięki ekosystemowi rozwiązania Comarch Retail - platformy, która w myśl idei omnichannel pozwala zrealizować proces sprzedaży towarów lub usług za pośrednictwem różnych kanałów dystrybucji i sprawnej obsługi wymagającego klienta.

WMS

Zdobądź pełną kontrolę nad pracą w magazynie dzięki Comarch WMS - pakietowi rozwiązań, które współdziałając ze sobą umożliwiają kompleksową obsługę magazynu wysokiego składowania. Buduj strukturę magazynu, przydzielaj pracownikom dyspozycję, monitoruj stan ich realizacji.

Hosting

Nie chcesz inwestować w nowoczesny (i drogi) sprzęt? Comarch Hosting to idealne rozwiązanie, w ramach którego udostępniamy klientom w pełni niezawodną infrastrukturę IT wraz z niezbędnymi licencjami producentów zewnętrznych m.in. Microsoft.

Historia Chmury dla firm w Comarch

Historia Chmury Comarch rozpoczęła się w 2000 roku, kiedy zaczęliśmy sprzedawać Comarch ERP Optima w modelu usługowym. Od 2007 roku rozwój chmury gwałtownie przyspieszył. Jak wyglądała rozbudowa i ewolucja usług chmurowych oferowanych przez Comarch?

Chcesz kupić lub przestestować oprogramowanie Comarch ERP w chmurze? 

Skontaktuj się z ekspertem Comarch

Określ swoje potrzeby biznesowe. My zaoferujemy Ci opiekę informatyczną i dedykowane rozwiązanie.

Przejdź do formularza