Grupa Igepa jest wiodącym, specjalistycznym dystrybutorem obsługującym ponad 50 tys. klientów z branży handlowej oraz przemysłowej. Portfolio oferowanych przez nią produktów obejmuje papier poligraficzny, karton, opakowania oraz inne materiały potrzebne do produkcji reklam, w tym wyposażenie techniczne i usługi.

Spółka jest obecna w 29 krajach, zatrudnia około 3 500 pracowników, a w ubiegłym roku wraz ze swoimi partnerami strategicznymi wygenerowała w Europie przychody rzędu 2 miliardów euro.

Wdrożone rozwiązanie

Comarch Document Management

Rozwiązanie zapewniające spójne i efektywne zarządzanie dokumentami wraz z powiązanymi procesami biznesowymi. System umożliwia przechwytywanie i bezpieczną archiwizację dokumentów w każdej postaci, możliwość szybkiego wyszukiwania oraz dostęp z dowolnego miejsca na świecie.

Wyzwania

Grupa Igepa postanowiła zoptymalizować posiadane rozwiązania do cyfrowej archiwizacji z uwagi na pojawiające się problemy w sferze użyteczności funkcjonalnej.

  • Przechowywanie i przetwarzanie dużej ilości danych
  • Złożona struktura modelu cyfrowej archiwizacji
  • Integracja z wieloma systemami, w tym z zewnętrznym oprogramowaniem (np. CRM)
  • Potrzeba zwiększenia funkcjonalności i intuicyjności rozwiązania

 

Rozwiązanie

Wdrażając Comarch Document Management w grupie Igepa system, zapewniono klientowi rozmaite funkcjonalności, m.in. intuicyjny interfejs użytkownika umożliwiający manualne importowanie dokumentów z programów pakietu MS Office oraz możliwość archiwizacji poczty elektronicznej. Ponadto zrealizowano powiązanie pozwalające klientowi importować w czasie rzeczywistym pliki z systemu ERP oraz uzyskać dostęp do nich z poziomu wewnętrznych portali firmy. Dzięki integracji z systemem Siebel CRM, użytkownik może w łatwy sposób importować oraz eksportować dokumenty bezpośrednio z poziomu rozwiązania Comarch.

 

Aby pobrać pełną wersję case study wypełnij poniższy formularz

* Informacje wymagane

Prosimy o tę zgodę z uwagi na przepisy określające warunki wysyłania niezamówionych informacji handlowych i marketingu bezpośredniego pocztą elektroniczną, aby nasi przedstawiciele mogli skontaktować się z Tobą mailowo. Twoje dane osobowe będą przetwarzane w tym przypadku przez spółki z grupy Comarch na podstawie ich prawnie uzasadnionego interesu. Dowiedz się więcej o tym jak spółki z grupy Comarch przetwarzają dane osobowe.

Na podstawie tej zgody Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez spółki z grupy Comarch w celu wysyłki newslettera. Możesz wycofać tę zgodę w dowolnym momencie. Pamiętaj, że wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych sprzed cofnięcia zgody. Prosimy o Twoją zgodę przede wszystkim z uwagi na przepisy o ochronie danych osobowych. Twoja zgoda jest równoznaczna z akceptacją otrzymywania na wskazany adres e-mail zawartych w naszym newsletterze niezamówionych komunikatów marketingu bezpośredniego i korzystania do tego celu z środków porozumiewania się na odległość. Dowiedz się więcej o tym jak spółki z grupy Comarch przetwarzają dane osobowe.