Polska Chmura Aplikacji dla Firm

Poznaj szeroką ofertę nowoczesnych aplikacji wspierających zarówno standardowe, jak i specyficzne procesy biznesowe. Szybkie wdrożenie, abonamentowy model płatności, intuicyjna obsługa, praca na zawsze aktualnym oprogramowaniu zgodnym z polskimi przepisami to tylko niektóre z zalet modelu chmurowego.

Chcesz kupić Comarch ERP w Chmurze?

Wypróbuj za darmo aplikacje w Chmurze

Chmura dla firm, aplikacje chmurowe

Obejrzyj film i dowiedz się więcej o Chmurze Aplikacji dla Firm

Systemy ERP i aplikacje dla firm w Chmurze:

Modele usług w Chmurze Comarch - który wybrać?

Systemy ERP w chmurze zyskują coraz większą popularność. Rozwiązania chmurowe oferują wachlarz usług gwarantując dostęp do danych z dowolnego miejsca i o każdej porze za pośrednictwem Internetu. Zdalny dostęp i monitorowanie Twojej firmy w czasie rzeczywistym pozwala na większą kontrolę, a to zmniejsza ilość problemów i błędów, co prowadzi do zwiększenia wydajności, skutkując między innymi obniżeniem kosztów operacyjnych Twojego biznesu.

Na wybór rozwiązania ma wpływ wielkość firmy, potrzeby biznesowe i oczekiwania przedsiębiorstwa. W ramach polskiej Chmury Comarch oferujemy trzy modele wykorzystania Comarch ERP:

 • Kładziemy mocny akcent na rozwój Chmury Standard, w ramach której oferujemy nowoczesne rozwiązania w formie kilkunastu gotowych aplikacji. Ten wariant jest dobrym rozwiązaniem skrojonym pod obsługę procesów biznesowych, typowych dla różnych branż, w tym dla handlu, produkcji i innych obszarów działalności firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Dzięki temu, niemal w chwili złożenia zamówienia, klienci mogą rozpocząć pracę w chmurze i korzystać z wszystkich jej zalet.
 • Jako profesjonalna firma informatyczna projektujemy elastycznie, dlatego nasze rozwiązania jesteśmy w stanie modyfikować pod niestandardowe potrzeby klientów. Chmura Enterprise to platforma sprzętowo-systemowa z konfigurowalnym oprogramowaniem Comarch ERP z możliwością doinstalowania dodatkowych systemów, tak, aby z jednego miejsca sprawnie i płynnie zarządzać infrastrukturą przedsiębiorstwa.
 • Klientom, którzy zakupili już licencje na oprogramowanie Comarch ERP proponujemy przeniesienie ich do wirtualnego środowiska sprzętowego. Comarch Hosting jest popularnym modelem, który pozwala zrezygnować z utrzymania własnych serwerów i dowolnie wykorzystywać udostępniane zasoby, również w zakresie hostowania systemów firm trzecich.

ERP w chmurze - platformy chmurowe

Firmy w Chmurze Comarch cenią sobie przede wszystkim:

 • elastyczność i skalowalność
 • redukcję kosztów
 • szybkość wdrażania
 • bezpieczeństwo

Porównaj dostępne modele Chmury Comarch
Zobacz zestawienie, które prezentuje wszystkie różnice i wybierz model najlepiej odpowiadający potrzebom Twojej firmy.

Poznaj przykłady zastosowań chmury w różnych branżach

Nowoczesna produkcja

Po kilkunastu latach działalności dynamicznie rozwijająca się spółka z branży produkcyjnej stanęła przed wyzwaniem - utrzymanie własnego zaplecza sprzętowego stało się coraz mniej opłacalne. Niemodernizowana infrastruktura IT spowalniała działanie systemów i powodowała awarie, które generowały niepotrzebne koszty wynikające z przestoju w pracy. Dodatkowo dotychczasowy system nie był w stanie sprostać rosnącym i zmieniającym się wymaganiom. Za optymalne rozwiązanie uznany został Comarch ERP XL w chmurze Enterprise, pozwalający na elastyczne rozbudowanie systemu o nowe funkcjonalności w ramach opłaty abonamentowej, bez konieczności ponoszenia wysokich wydatków na start. Postawiono również na Comarch DMS, który usprawnił i przyspieszył obieg dokumentów. Dzięki serwerom ulokowanym w Comarch Data Center bezpieczeństwo ciągłości pracy zostało zapewnione, a kluczowe procesy toczące się w firmie zostały zintegrowane i zoptymalizowane. Zwiększono również kontrolę nad godzinami pracy pracowników, automatyzując proces ewidencji czasu pracy dzięki Comarch TNA.

Aplikacja w chmurze - usługi w chmurze

Wielokanałowa sprzedaż detaliczna

Korzystanie z dotychczasowego programu informatycznego nie pozwalało na płynne zarządzanie sprzedażą, zwłaszcza przy utrzymaniu magazynów w kilku lokalizacjach. Zdecydowano się na migrację do Comarch ERP Optima w chmurze, dzięki czemu wyeliminowano koszty utrzymania własnego serwera. Wdrożenie niemal natychmiastowo przyczyniło się do zwiększenia efektywności pracy. W dalszym kroku, na fali pandemicznego przyśpieszenia trendu e-commerce, firma podjęła się uruchomienia sklepu internetowego. Dzięki integracji Comarch ERP Optima i Comarch e-Sklep przejście do kanału online odbyło się bardzo sprawnie. Firma zaczęła promować swoje produkty również na popularnych serwisach aukcyjnych, w czym pomocna okazała się aplikacja Comarch e-Sale. Dodatkowo korzystanie z Comarch Shipping, który komunikuje się z programami firm kurierskich, całkowicie wykluczyło błędy ludzkie przy ręcznym wypełnianiu dokumentów przewozowych i znacznie skróciło czas obsługi wysyłek. Dane z wszystkich systemów synchronizowane są na bieżąco, co korzystnie wpływa na tempo realizacji zamówień i jakość obsługi klienta.

Aplikacja w chmurze - usługi w chmurze

Rozwój małej firmy

Właściciel mikrofirmy zatrudniającej kilku pracowników szuka sposobu na uproszczenie procesu fakturowania, księgowania i sprzedaży, tak aby działać zgodnie z polskimi przepisami, w tym ze zmianami wprowadzonymi przez Polski Ład. Oprogramowanie ERP Comarch ERP XT spełniło swoją rolę. Dostępne zarówno z przeglądarki internetowej, jak i z poziomu aplikacji mobilnej, dostarcza wszystkich funkcji niezbędnych do prowadzenia biznesu. Dzięki aplikacji Comarch OCR diametralnie zredukowano czas wprowadzania dokumentów do systemu. Czytelne wizualizacje danych widoczne w Comarch BI Point pomagają na bieżąco monitorować przepływy pieniężne i kontrolować kondycję firmy. Wszelkie poufne dokumenty, jak np. plany marketingowe, czy wewnętrzne prezentacje zawierające wrażliwe dane są cyklicznie archiwizowane lub przesyłane między pracownikami w usłudze Comarch IBARD, dzięki czemu firma zabezpiecza się przed wyciekiem lub utratą danych.

Aplikacja w chmurze - usługi w chmurze

Handel hurtowy

Prężnie rozwijająca się hurtownia zaopatrująca klientów B2B w szeroki asortyment produktów, ze względu na stale rosnącą liczbę obsługiwanych zamówień, zadecydowała o konieczności optymalizacji działania i wymiany oprogramowania stosowanego dotychczas. Postawiono na system ERP Comarch ERP XL oraz Comarch WMS, które są ze sobą zintegrowane i obsługują procesy handlowe, księgowe oraz magazynowe. Aplikacja Comarch WMS znacznie przyśpieszyła proces kompletowania zamówienia i wydawania towarów z magazynu oraz zminimalizowała liczbę występujących pomyłek popełnianych przez pracowników, co w znacznym stopniu zwiększyło efektywność pracy. Uruchomiono również platformę Comarch B2B, na której kluczowi kontrahenci samodzielnie składają zamówienia, śledzą ich status oraz kontrolują terminy płatności.

Aplikacja w chmurze - usługi w chmurze

Bezpieczeństwo Chmury - Comarch Data Center

Prowadząc nasze działania w miastach takich jak Kraków, Lille, Toronto, Montreal, Chicago, Drezno, Moskwa, Dubaj i Kuala Lumpur, stworzyliśmy globalną sieć centrów danych zgodnych z wiodącymi standardami w branży, aby zagwarantować najwyższy poziom bezpieczeństwa i wydajności. Rozwiązania chmurowe oferowane przez dostawców usług chmurowych, takich jak Comarch, są bezpieczniejsze niż te, które we własnym zakresie jest w stanie zapewnić sobie firma.

Bezpieczeństwo gwarantują mechanizmy zaprojektowane przez najlepszych specjalistów. Nasze centra przetwarzania danych są regularnie kontrolowane przez naszych inżynierów i niezależnych specjalistów pod kątem bezpieczeństwa, prywatności, zgodności z obowiązującym prawem (w tym RODO) i posiadania niezbędnych certyfikatów.

Bezpieczne platformy chmurowe - Comarch Data Center

Przewaga chmury nad serwerem lokalnym

Bezawaryjne zaplecze informatyczne jest niezbędne do rozwoju biznesu niemal w każdej branży.

Posiadanie własnej infrastruktury IT wiąże się nie tylko ze znacznym nakładem finansowym ponoszonym w momencie zakupu, ale również z dodatkowymi kosztami związanymi z jej utrzymaniem. Z jednej strony chodzi o opłaty za energię elektryczną, wynajem powierzchni użytkowej, licencje i aktualizacje systemów. Z drugiej, wynika to z szeregu dodatkowych czynności, których zadaniem jest zagwarantowanie sprawnego i bezpiecznego środowiska pracy. Bez fachowej opieki, firma wystawia się na zwiększone ryzyko awarii lub ataków hakerskich. Zwłaszcza gdy mamy do czynienia z przestarzałym sprzętem.

Alternatywą dla rozwiązań lokalnych jest technologia chmurowa. W czasach postępującej digitalizacji firmy szukają sposobów na optymalizację procesów biznesowych oraz przyśpieszenie time-to-market swoich produktów przy zachowaniu lepszej ekonomiki kosztowej. Chmura doskonale wpasowuje się w te potrzeby, pozwalając na budowanie przewagi konkurencyjnej nawet firmom dopiero wchodzącym na rynek.

Nasi klienci

Wielu z naszych klientów wybrało chmurę obliczeniową. Oprogramowanie chmurowe od systemu ERP z Comarch wspomaga codzienne procesy biznesowe wielu firm w tym:

 • OSHEE
  OSHEE
  Największy w Polsce producent izotoników używa Comarch IBARD do codziennego tworzenia kopii zapasowych najważniejszych danych.
 • Inpost
  Inpost
  Nieograniczony dostęp i bezpieczeństwo danych przekonują InPost do korzystania z Comarch ERP Optima w Chmurze i Comarch OCR.
 • Gerda
  Gerda
  Wiodący producent zamków i drzwi do backupu plików i baz danych używa chmurowej aplikacji Comarch IBARD.
 • BP Polska
  BP Polska
  Firma BP Polska wykorzystuje Comarch IBARD do bezpiecznej wymiany danych między stacjami paliw na terenie całego kraju.
 • Kserkop
  Kserkop
  Wiodący dystrybutor urządzeń i rozwiązań w branży automatyki biurowej, poligrafii oraz zarządzania dokumentami wybrał system Comarch ERP XL online.
 • TPAY
  TPAY
  Wiodący polski operator płatności online używa chmurowej wersji Comarch ERP XL z systemem Comarch DMS.
 • POLWELL
  POLWELL
  Lider w zaopatrywaniu salonów fryzjerskich i kosmetycznych korzysta z infrastruktury IT w ramach Comarch Hosting.
 • Wydawnictwo Replika
  Wydawnictwo Replika
  Wydawnictwo zautomatyzowało proces ewidencji czasu pracy oraz zyskało większą kontrolę nad godzinami pracy pracowników dzięki Comarch TNA.
 • A.M. Jesiołowscy
  A.M. Jesiołowscy
  A.M. Jesiołowscy – Finanse to firma audytorska, która używa Comarch ERP Optima w chmurze, przede wszystkim ceniąc pracę na zawsze aktualnej wersji oprogramowania.
 • Blachotrapez
  Blachotrapez
  Oprogramowanie klasy ERP jak i infrastruktura IT wiodącego producenta producenta pokryć dachowych, jest dostarczana w ramach Chmury Comarch.
 • Kreisel
  Kreisel
  Chmurowa usługa Comarch e-Sale pomaga w sprzedaży internetowej u znanego producenta materiałów budowlanych.
 • Szwagropol
  Szwagropol
  Bezpieczeństwo danych gwarantuje rozwiązanie do backupu, przechowywania i udostępniania danych Comarch IBARD.
 • TVIP
  TVIP
  Firma produkująca wideo w eksperckich formatach wykorzystuje system Comarch ERP XT do usprawnienia procesów w swojej firmie.
 • SOLSKI
  SOLSKI
  Solski Communications razem ze swoim biurem rachunkowym korzystają z chmurowych korzyści Comarch ERP Optima już od 15 lat.
 • ZEGAROWNIA
  ZEGAROWNIA
  Comarch ERP Optima w chmurze pozwala firmie pracować przez Internet, nie inwestując w serwery i rozbudowę sieci informatycznej, oraz utrzymywanie informatyka.

Historia Chmury dla firm w Comarch

Historia Chmury Comarch rozpoczęła się w 2000 roku, kiedy zaczęliśmy sprzedawać Comarch ERP Optima w modelu usługowym. Od 2007 roku rozwój chmury gwałtownie przyspieszył. Jak wyglądała rozbudowa i ewolucja usług chmurowych oferowanych przez Comarch?

Infrastruktura działająca w chmurze - chmura obliczeniowa (cloud computing)

W wyniku trwającej rewolucji cyfrowej chmura i środowisko biznesowe stały się nierozłączne. Chmura obliczeniowa (cloud computing) odegrała ważną rolę w rozwoju dzisiejszych przedsiębiorstw opartych na informacjach, zapewniając wystarczająco mocną podstawę do obsługi milionów operacji w tym samym czasie.

Dołącz do nich, aby:

 • Przyspieszyć cyfrową transformację swojej firmy
 • Zmniejszyć obciążenie pracą i koszty operacyjne
 • Poprawić wydajność systemów i aplikacji


Dzięki chmurze obliczeniowej cały system ERP Twojej firmy, kopie zapasowe i dane przechowywane dotychczas w mniej bezpiecznych warunkach mogą działać prężnie w dowolnym miejscu i z dowolnego urządzenia za pośrednictwem Internetu. Korzystając z systemu ERP w chmurze Twoje przedsiębiorstwo może być napędzane do zdobywania nowych zasobów i coraz lepszych wyników biznesowych, a dzięki ciągłej analizie oprogramowania przeprowadzanej przez dostawcę nie musisz martwić się o łamanie przepisów prawa. 

Wypróbuj za darmo:

Program do fakturowania i księgowości z modułami do obsługi magazynu dla mikro firm i jednoosobowych działalności gospodarczych. Dostępny przez przeglądarkę oraz aplikacje Android i iOS.

Demo

Używany przez ponad 75,000 polskich firm popularny program finansowo księgowy dla małych i średnich przedsiębiorstw. Obsługuje sprzedaż z magazynem, kadry, płace oraz inne codzienne procesy w firmie.

Demo

Zintegrowany system klasy ERP dla średnich i dużych firm produkcyjnych, handlowych i usługowych. Funkcjonalności systemu zgrupowane są w kilkunastu współpracujących ze sobą obszarach.

Demo

Chcesz kupić oprogramowanie Comarch ERP w chmurze?

Zarządzaj usługami w Chmurze Comarch

Kompleksowa platforma zakupowa z usługami świadczonymi w modelu chmurowym. Testuj, kupuj, monitoruj status zamówień, wygodnie zarządzaj swoim kontem, loguj się do swoich usług wprost z chmury.

Przejdź do Comarch Cloud Portal

Znajdź Partnera Comarch w Twoim mieście

Określ kryteria wyszukiwania, aby znaleźć Partnera Comarch spełniającego Twoje wymagania.

Znajdź Partnera

Skontaktuj się z ekspertem Comarch

Określ swoje potrzeby biznesowe. My zaoferujemy Ci opiekę informatyczną i dedykowane rozwiązanie, wyposażone w intuicyjny interfejs i zapewniające wysoką wydajność systemu.

Przejdź do formularza